Diş Çekimi ve İmplant

Aşırı doku kaybı olan dişlerin, tedavi edilemeyen lezyonlu dişlerin, kırık hattı kemik altında kalan dişlerin veya aşırı hareketli dişlerin çekimi zorunluluk hali alabilir. Diş çekimi basit veya karmaşık prosedürler haline gelebilir. Karmaşık diş çekimleri cerrahi çekim ile alınabilir.

Bu tür durumlarda kaybedilen diş veya dişlerin yerinin doldurulması günlük ağız ve diş faaliyetleri için çok önemlidir. Ağız ve diş fonksiyonları yerine konurken çok farklı sabit ve hareketli protez çözümü mevcuttur. Ancak tüm seçenekler içinde en kabul edilebilir ve yapıcı sergileyen durum implantlarla sağlanır. İmplantlar, kaybolan diş veya dişlerin yerini doldurmak için ilk sırada kullandığımız yöntemdir. Kemiğin ve hastanın sağlığının uygun olduğu durumlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

Diş çekimi ve implantın uygulanması arasındaki süre pek çok farklı faktöre bağlı değişir. Diş çekimi yapıldığı seans implant uygulaması ve protezin uygulandığı durumlar söz konusudur. Ancak çekim sonrası kemiğin iyileşmesi için beklenilmesi gereken durumlar da söz konusudur. Bu bekleme süresi kişiden kişiye değişmektedir. Gerek implant uygulaması, gerekse implantın üstündeki protezlerin yapımı bilgi ve birikim gerektirir. Daha fazla bilgi almak için Hasta Danışmanı Hattından Bize Ulaşabilirsiniz

Görüşmeyi Başlat
Hasta Danışmanı
Hasta Danışma Hattı
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?